انزلی تیچ

انزلی تیچ

خبر خوان اتوماتیک

تمامی مطالب این سایت به صورت خودکار از دیگر سایت های قانونی و رسمی ایران جمع آموری می‌گردد.
مرامنامه


آزمایش خون بیماری های مقاربتی | همه چیز در مورد آزمایش خون بیماری های مقاربتی

آزمایش خون بیماری های مقاربتی

 

آزمایش خون بیماری های مقاربتی | آیا با انجام آزمایش خون، بیماری های مقاربتی تشخیص داده می شوند؟

آزمایش خون بیماری های مقاربتی

آزمایش خون بیماری های مقاربتی : آیا با انجام آزمایش خون، بیماری های مقاربتی تشخیص داده می شوند؟

دلایل زیادی وجود دارند که چرا افراد در مورد انجام آزمایش های مرتبط با تشخیص بیماری های مقاربتی نگران هستند. آنها نگران لکه ننگی که به دنبال این بیماری هاست می باشند. آنها همچنین نگران صحبت کردن راجع به این بیماری ها با دوست ،همسر و یا شریک جنسی خود هستند.

با سپاس از پیشرفت های تکنولوژیک در آزمایشات ،بسیاری از این بیماری ها با تست خون مربوطه و یا تست ادرار قابل تشخیص هستند. آزمایشات ادراری به منظور تشخیص اولیه کلامیدیا و سوزاک مورد استفاده قرار می گیرند. با این وجود آزمایشات خونی مرتبط کاربردهای بیشتری دارند .

 

زگیل ها : تست های خون مربوط به زگیل ها از میزان صحت و دقت متغییر آنان می گویند.

یکی از جوانب منفی تست خون زگیل ها علاوه بر نگرانی نسبت به دقت آن،  این است که هر دو ویروس نوع ۱ و ۲ می توانند بر دهان و یا ناحیه تناسلی تاثیر گذار باشند و حتی بهترین مدل آزمایش خون نمی تواند بدون وجود زخم های قابل مشاهده بگوید که در کدام قسمت دچار این زگیل شده اید .

آنها فقط می توانند تعیین کنند که با کدام نوع ویروس عفونی شده اید و نمی توانند  مشخص کنند که زگیل دهانی است یا تناسلی .

به علاوه پزشکان در صورت عدم وجود علائم نسبت به انجام تست زگیل بی میل هستند. با این وجود ویروس حتی در صورت عدم بروز علائم نیز قابل انتقال است.

 

ویروس ایدز : این ویروس نیز از طریق آزمایش خون شناسایی می شود .همچنین آزمایشات دهانی نیز وجود دارند که با استفاده از بزاق دهان به تست ویروس ایجادکننده ایدز می پردازند.

به طور کلی مثبت بودن هر دو تست نخستین و تاییدی برای مثبت بودن ایدز نیاز است . هر دو آزمایش بر یک نمونه خون انجام میشوند.به هنگام گرفتن جواب آزمایش به طور مشخص نشان نمی دهد که کدام تست انجام شده است. فقط در جواب ،نتایج بدست آمده از هر دو مورد مشخص است.

 

سفلیس : آزمایش های خون متعددی برای تشخیص بیماری مقاربتی سفلیس وجود دارند و به صورتی ترکیبی جهت تشخیص این که در حال حاضر فرد مبتلا است یا خیر انجام می شوند .حتی این تستها مشخص میک نند که آیا در گذشته مبتلا بوده اید یا خیر .

اگر هیچ یک از آزمایشات خون یا ادرار برای بیماری های مقاربتی در دسترس نباشد از روش کشت میکروبی استفاده خواهد شد .این گونه تست ها می توانند در کنار و یا علاوه بر آزمایشات خونی انجام شوند .بطور نمونه کاشت میکروبی زگیل راهی موثر بر تشخیص این ویروس است. از لحاظ اهمیت زمان بندی، تست در همه شرایط یکسان نیست و ممکن است در برخی مواقع جواب صحیح نباشد.

آزمایش خون بیماری های مقاربتی

 

منبع : لینک


دانلود + ادامه مطلب

اوتیسم در نوزادان | همه چیز در مورد اوتیسم در نوزادان

اوتیسم در نوزادان

 

اوتیسم در نوزادان | آیا می دانید اوتیسم در نوزادان چه علائمی دارد؟

اوتیسم در نوزادان

اوتیسم در نوزادان

 

علائم اوتیسم در نوزادان و کودکان کدام اند؟

نشانه های اولیه اختلال اوتیسم در نوزادان کاملا قابل تشخیص است اما در بسیاری از کودکان تا سن ۲ یا ۳ سالگی شناسایی نمی شود . اگر چه تشخیص اوتیسم در همه کودکان ممکن نیست اما بهتر است تا سنین قبل از آغاز مدرسه نیز مورد شناسایی قرار گیرد.

بر اساس مرکز کنترل بیماری ها ،تشخیص اوتیسم در ۱۸ ماهگی و حتی زودتر در نوزادان به خوبی امکان پذیر است. پزشکان در ۹ ماهگی، ۱۸ ماهگی، ۲ سالگی و ۳ سالگی با انجام آزمایشاتی، گستره ی اختلالات اوتیسم را جهت درک روند بهبود آن انجام می دهند.با تشخیص به موقع اوتیسم در نوزادان و کودکان، اقدامات لازم هم سریع تر آغاز شده و نتایج بهتری نیز حاصل خواهد شد .

 

در بسیاری از کودکان، اوتیسم تا سنین ۲ یا ۳ سالگی مورد تشخیص قرار نمی گیرد و معمولا پس از آغاز ارتباطات اجتماعی و دوره آموزشی قبل از مدرسه به صورت قابل مشاهده ای مجبور به تشخیص می شوند. هیچوقت برای شناسایی و تشخیص بیماری و آغاز تشخیص راه های موثر در درمان و کمک به بهبود زندگی اوتیسمی ها دیر نیست.

شناسایی زودتر اختلال در کودکان بهره بردن بیشتر کودک از روشهای درمانی مناسب را فراهم می کند .

 

نوزادان کودکان و بزرگسالان هرکدام به نحوی خاص و منحصر به فرد علائم را بروز می دهند اما ویژگی های مهمی در نوزادان مبتلا به اوتیسم وجود دارد .معمولا نوزادان اوتیسمی همچون دیگر نوزادان در فعالیت های مشارکتی با پرستار خود شرکت نمی کنند. کودک رفتارهای زیر را از خود بروز می دهد :

-پاسخی به  حرکات دست نشان نمی دهد

-ارتباط چشمی با پرستار خود برقرار نمی کند

-نمی خندند و با خنده عکس العملی نشان نمی دهد

-داد و بیداد بیشتری نسبت به دیگر کودکان دارند و دیرتر قانع می شوند

-با محیط، محل خواب و لباسه ای جدید آشفته می شوند

-با اسباب بازی هایی که تولید صدا و یا نور دارند، دستپاچه و به هم ریخته می شوند

اولین نشانه های اختلال در روابط اجتماعی در سن ۶ تا ۹ ماهگی که دیگر کودکان عادی قادر به تقلید کردن و عکس العمل هایی نسبت به اطرافیان هستند، بروز می نماید .به هنگام بازی با شخصیتی کمدی و خنده دار کودکان اوتیسمی رفتارهای زیر را بروز میدهند :

-بدون هدف خیره نگاه می کنند

-بی توجه نسبت به بازی خواهند بود

-با صداها و خنده های اطرفیان عصبی می شوند

-با صداهایی نا امید و یا فریاد زدن تحت تاثیر قرار نمی گیرند

دیگر علائم پیشرفت کننده اوتیسم عدم عکس العمل نسبت به نام خود و یا تولید صداهایی نامفهوم در ۶ و ۱۲ ماهگی هستند.در ۱۸ ماهگی اکثر نوزادان در بازی های تخیلی مشارکت می کنند، اما نوزادان مبتلا به اوتیسم، عصبی و آشفته می شوند .

 

منبع : لینک


دانلود + ادامه مطلب

اورولوژی زنان | همه آنچه که باید در مورد اورولوژی زنان بدانید

اورولوژی زنان

 

اورولوژی زنان | شرایط کلی اورولوژی در زنان و درمان آن

اورولوژی زنان

اورولوژی زنان

 

شرایط اورولوژیک هردو مورد ،مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می دهد اما در زنان به گونه ای متفاوت عمل می کند . برخی شرایط اورولوژیک مثل بی اختیاری در ادرار و عفونت دستگاه ادراری در زنان رایج هستند.

مشکلات ادراری و کلیه ها در زنان به دلیل نزدیک بودن به ناحیه تناسلی نسبت به مردان بیشتر است .عواملی چون بارداری، زایمان، آمیزش جنسی نیز می تواند شرایط اورولوژیک زنان را تحت تاثیر قرار دهد.

 

شرایط کلی اورولوژی در زنان و درمان آن

 

۱) عفونت های مجاری ادراری

این عفونت ها توسط باکتری های مجاری ادراری به وجود آمده و موجب ایجاد درد و یا تکرر ادرار، خون در ادرار ، گرفتگی عضلانی و تهوع می شوند .از هر ۵ زن ۱ نفر این عفونت ها را تجربه خواهد کرد و اما احتمال ابتلا به این عفونت ها نسبت به مردان، در زنان ۱۰ برابر است .

 

۲) بی اختیاری در ادرار

بی اختیاری در ادرار یعنی از دست دادن کنترل مثانه به طور غیر عادی که در زنان دو برابر مردان رخ می دهد و این بخاطر ساختار مجاری ادراری زنان ،زایمان و یائسگی آنهاست.

 

۳) فیستول های ادراری

زخمی عمیق که ارتباط غیرمعمول بین هر ارگان و یا روده را ایجاد می کند و ممکن است در هر قسمت بدن نیز رخ دهد. فیستول های ادراری هرگونه ارتباط غیرعادی بین کلیه، مثانه، مجاری ادراری، روده بزرگ و واژن است و نتیجه ی آن در برخی مواقع ، دفع ادرار و مدفوع از واژن که در پی ارتباط غیرعادی آنان است، صورت می پذیرد.

 

۴) پایین افتادگی آلت تناسلی

پایین افتادگی آلت تناسلی در زنان هنگامی که عضلات اطراف واژن ،رباط ها و پوست ضعیف می شوند و منجر به افتادگی مثانه نسبت به وضعیت عادی خود می گردد .انواع مختلفی از افتادگی وجود دارند که پس از رخ دادن نام گذاری می شوند . افتادگی مثانه و افتادگی رحمی انواع رایج آن هستند.

نوعا افتادگی ناحیه تناسلی در زنانی که فرزند دارند رخ می دهد .

 

۵) اختلال تخلیه ای

بخش پایینی سیستم ادراری، مثانه و میزراه در نگهداری و تخلیه ادرار نقش مهمی را ایفا می کنند. اختلال در تخلیه به هماهنگی ضعیف بین ماهیچه های مثانه و میزراه که در نتیجه ی آن مثانه به طور کامل تخلیه نمی شود نیز اطلاق می گردد.علائم آن شامل میل شدید به ادرار کردن ،تکرر ادرار وعدم توانایی تخلیه ی کامل مثانه است.

 

منبع : لینک


دانلود + ادامه مطلب

نظرسنجی خصوصی اینستاگرام آپشن اضافه شده به پیام های دایرکت

نظرسنجی خصوصی اینستاگرام در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی انزلی تیچ

نظرسنجی خصوصی اینستاگرام ، آپشن اضافه شده به پیامهای دایرکت

نظرسنجی خصوصی اینستاگرام به تازگی به پیامهای دایرکت اضافه شده است تا راه دیگری برای تعامل بیشترکاربران حتی در گروه های خصوصی کوچکشان تامین کند.

اینستاگرام تمام تلاش خود را میکند تا روز به روز ارتباطات بیشتر و صمیمی تری در این برنامه ایجاد کند. در همین ماه می گذشته نیز تماس ویدیویی گروهی را در پیامهای دایرکت اضافه کرده است.

این حرکات با توجه به گسترش گرایش افراد به دوری از اشتراک گذاری عمومی صورت می پذیرد. گزارشهای مختلف نشان میدهد افزایش مکالمات روزمره در فضای اجتماعی از حالت عمومی به حالت خصوصی تغییر کرده است. یعنی با افزایش تعداد کاربران رسانه های اجتماعی احتیاط افراد برای اشتراک گذاری در فضای عمومی بیشتر شده و بیشتر به فضاها و گروه های آشنای خصوصی شان تمایل پیدا کرده اند.

این تغییر گرایش ممکن است به دلیل رسوایی های پیش آمده در مورد پخش زندگی شخصی افراد مخصوصا افراد مشهور در فضای عمومی باشد و قضاوتهای نادرستی ایجاد شده که همه ما شاهدش بودیم.

چنین رخدادهایی در این جریان به صورت منظم و عادی اتفاق می افتد. نگرانی ترکیب شدن علایق و زندگی خصوصی شما با زندگی کاری و سیاسی طبیعی است و اینکه به دلیل رخدادها و سو برداشتهایی که ممکن است ایجاد شود شما را راغب میکند تا کنترل بیشتری روی این فضا داشته باشید.

نظرسنجی خصوصی اینستاگرام


دانلود + ادامه مطلب

اورولوژی چیست؟ | پاسخ به سوال اورولوژی چیست؟

اورولوژی چیست؟

 اورولوژی چیست؟ | متخصصین اورولوژی چه شرایطی را درمان می کنند؟

اورولوژی چیست؟

اورولوژی چیست؟

نگاه کلی

در مصر و یونان قدیم، پزشکان اغلب رنگ ، بو و ترکیب ادرار را مورد بررسی و آزمایش قرار می دادند همچنین به دنبال حباب ،خون و دیگر علائم بیماری در آن بودند.

امروزه ،یک رشته ی تخصصی پزشکی بر سلامت سیستم ادرار تخصیص یافته است که اورولوژی نام دارد و متمرکز بر بیماری های مجاری ادراری و دستگاه باروری در مردان است.  در این قسمت نگاهی بر وظایفی که یک متخصص اورولوژی انجام می دهد و مواقعی که فرد باید به اورولوژیست مراجعه کرد ، می اندازیم.

 

تخصص بیماری های دستگاه ادرار یا اورولوژی چیست؟

یک اورولوژیست، بیماری های مجاری ادراری در مردان و زنان را تشخیص داده و درمان می کند. آنها همچنین هرگونه نشان عصبی در مردان را شناسایی و مورد درمان قرار می دهند.

در برخی موارد ،یک متخصص اورولوژیست ممکن است عمل جراحی را برای بیمار انجام دهد؛ بطورمثال ممکن است توده و یا غدد سرطانی در دستگاه ادرار را برداشته و یا مجاری ادراری مسدود شده را باز نماید. متخصصین در مکان های مختلف شامل بیمارستان ها، کلینیک های خصوصی و مراکز اورولوژی مشغول به فعالیت می شوند.

دستگاه ادراری سیستمی است که ادرار را تولید ، نگهداری و از بدن دفع می کند. متخصصین می توانند با ایجاد مشکل در هر کدام از این بخش ها آن را مورد درمان قرار دهند که می تواند شامل :

کلیه ها : ارگان هایی هستند که خون را تصفیه کرده و ادرار تولید می کنند.

حالب ها : مجاری منتقل کننده ادرار از کلیه به مثانه .

مثانه : ارگان ذخیره کننده ادرار

مجرای ادرار : مجاری منتقل کننده ادرار از مثانه به خارج بدن

غده فوق کلیه : توده هایی هستند که در بالای هر کلیه قراردارند و هورمون ترشح می کنند.

متخصصین اورولوژی همچنین تمام مسائل و بیماری های مرتبط با سیستم باروری و تناسلی مردان را با استفاده از متدهای درمانی، معالجه می کنند. این سیستم شامل :

آلت تناسلی: ارگانی است که ادرار را دفع کرده و اسپرم ها را به بیرون از بدن منتقل می کند.

پروستات: توده ای زیر مثانه که به اسپرم ،مایعی می افزاید تا منی تولید شود.

بیضه :دو عضوگرد مانند که در کیسه بیضه قراردارند و هورمون تستسترون و اسپرم ترشح می کنند.

 

برخی متخصصین، بیماری های کلی مجاری ادراری را درمان می کنند. برخی دیگر هم به انواع خاص آن میپردازند.مثلا:

اورولوژی زنان : که بر شرایط دستگاه باروری و مجاری ادراری تمرکز دارند.

ناباروری مردان : که متمرکز بر مشکلات ادراری توام با مشکلات سیستم عصبی است

اورولوژی کودکان : متمرکز بر مشکلات ادراری در کودکان است.

طب تخصصی دستگاه ادراری و تومورشناسی : که متمرکز بر سرطان های دستگاه ادراری مثل مثانه،کلیه ها ،پروستات و بیضه هاست.

 

متخصصین اورولوژی چه شرایطی را درمان می کنند؟

آنها به درمان شرایط گسترده ای که موثر بر سیستم ادراری و سیستم باروری مردان هستند ،می پردازند.

در مردان ،به درمان :

-سرطان های مثانه، کلیه ها ،آلت تناسلی ،بیضه ها ، و غدد فوق کلیه و پروستات

-بزرگ شدن توده های پروستات

–اختلال نعوظ یا مشکل در ایجاد نعوظ

–ناباروری

– تورم مثانه که اغلب سندروم دردناک مثانه نیز نامیده می شود .

–بیماری های کلیوی

–سنگ کلیه

-پروستات ،التهاب غده پروستات

-عفونت مجاری ادراری

-و واریکوسل می پردازند.

 

در زنان ،به درمان موارد زیر پرداخته می شود:

–افتادگی مثانه یا افتادگی مثانه به سمت واژن

-سرطان های مثانه ،کلیه و غدد فوق کلیه

-تورم مثانه

-سنگ کلیه

–مثانه پرکار

–بی اختیاری ادرار

در کودکان به درمان موارد زیر می پردازند:

–شب ادراری

-انسداد و دیگر مشکلات دستگاه ادرار

-بیضه های خارج نشده از کیسه ی بیضه در بدو تولد

 

منبع : لینک


دانلود + ادامه مطلب

درمان نعوظ زیاد | همه آنچه که باید در مورد درمان نعوظ زیاد بدانید! |www.oxytocin.ir

درمان نعوظ زیاد

درمان نعوظ زیاد | همه آنچه که باید در مورد آن بدانید!

درمان نعوظ زیاد

نعوظ زیاد در دو حالت رخ می دهد:

-در حالت کم خونی

-در حالت غیرکم خونی

 

درمان نعوظ زیاد در حالت کم خونی

در شرایط کم خونی، نعوظ به دلیل عدم توانایی خروج خون از آلت تناسلی رخ  می دهد.

در این شرایط فرد باید هر چه سریع تر، درمان های اورژانسی را دریافت نماید. درمان معمولا با ترکیبی از روش های تخلیه خون از آلت تناسلی و مصرف داروها انجام می شود .

 

متد درمانی

خون اضافی در آلت تناسلی به وسیطه سرنگ و یا ساکشن از آن خارج می شود .به عنوان قسمتی از این روش، آلت تناسلی ممکن است با فشار محلولی را تراوش کند . این درمان موجب می شود که درد کاهش یافته و خون دارای اکسیژن کم از بدن خارج شود و نهایتا نعوظ متوقف گردد .این روش درمانی تا توقف نعوظ، مکررا برای بیمار انجام می شود .

 

داروها

داروهایی چون فنیل افرین به آلت تناسلی تزریق می شود .این دارو موجب می گردد تا رگ های انتقال دهنده خون در آلت تناسلی منقبض شوند. این عمل به رگ های انتقال دهنده خون به بیرون از آلت تناسلی اجازه منبسط شدن داده و جریان خون را در آن افزایش می دهد .در صورت نیاز ممکن است این روش چند بار برای بیمار انجام شود . عوارض جانبی شامل سردرد، گیجی و فشارخون بالا به ویژه اگر فرد مبتلا به فشارخون و یا بیماری های قلبی باشد، رخ خواهد داد.

 

عمل جراحی و دیگر روشها

درصورتی که روش های درمانی فوق موثر واقع نشدند، عمل جراحی جهت تصحیح جریان خون در آلت تناسلی انجام می گیرد.

در صورت کم خونی داسی شکل فرد نیازمند روش های درمانی بیشتری خواهد بود .

 

درمان نعوذ زیاد در حالت غیرکم خونی

این حالت غالبا بدون درمان از بین خواهد رفت چرا که خطری آلت تناسلی را تهدید نمی کند. گذاشتن کیسه یخ و فشار بر محلی بین مقعد و پایه آلت تناسلی ،ممکن است منجر به توقف نعوظ شود .

 

عمل جراحی و دیگر روش ها

عمل جراحی در برخی موارد که استفاده از موادی همچون ژل قابل جذب که به طور موقت جریان خون به آلت تناسلی را مسدود می کند ضروری است .بدن به طور تدریجی مواد را جذب می کند . انجام عمل جراحی ممکن است برای اصلاح سرخرگ ها و یا بافت های آسیب دیده در اثر ضربه و جراحت نیز ضروری باشد .

 

منبع : لینک


دانلود + ادامه مطلب

واریکوسل و ناباروری | همه چیز در مورد واریکوسل و ناباروری

واریکوسل و ناباروری

واریکوسل و ناباروری | آیا واریکوسل موجب ناباروری مردان می شود؟

واریکوسل و ناباروری

علائم و تشخیص واریکوسل

اغلب مردان تا زمانی که متوجه ناباروری خود می شوند از وجود واریکوسل کاملا ناآگاهند. آنالیز اسپرم غیرعادی در نتیجه ی آزمایشات و بررسی های فیزیکی انجام شده توسط پزشک و تشخیص احتمالی واریکوسل انجام می شود .

با این وجود بسیاری از مردان علائم و نشانه ها را در کنار ناباروری حس می کنند . علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد :

-درد سنگین و یا احساس سنگینی در بیضه ها خصوصا پس از تمرین

-مشاهده ی توده و یا تورم در کیسه بیضه

-کوچکتر بودن قابل توجه یک بیضه نسبت به دیگری

 

واریکوسل ممکن است طی انجام بررسی های فیزیکی توسط پزشک مورد تشخیص قرار گیرد . متخصص اورولوژی از بیمار میخواهد تا بایستد، سپس او کیسه بیضه را مورد بررسی قرار می دهد.

در صورت وجود واریکوسل ، بیمار با قرار گرفتن در حالت ایستاده، بیضه بزرگ شده و نشانه ی وجود واریکوسل در آن کاملا نمایان می شود. پزشک ممکن است در حالت درازکش نیز این تست فیزیکی را انجام دهد. در برخی موارد علائم واریکوسل با قرارگیری فرد در وضعیت افقی ناپدید می شود .

در برخی مواقع ممکن است که واریکوسل با تست فیزیکی قابل شناسایی نباشد و با انجام سونوگرافی مورد تشخیص قرار گیرد.با این وجود واریکوسل با این اندازه بدون درمان رفع خواهد شد و ارتباطی با ناباروری پیدا نخواهد کرد .

در صورتی که توده موجود در بیضه شبیه به واریکوسل نباشد، پزشک انجام سونوگرافی را برای بیمار توصیه خواهد کرد .در برخی موارد وجود توده در بیضه ها دلیل بر واریکوسل نمی باشند و نیازمند درمان های جدی اورژانسی هستند.

 

چگونه واریکوسل بر ناباروری موثر است؟

واریکوسل با تعداد کمتر اسپرم ،افزایش اسپرم هایی با دی ان ای تخریب شده،فرم و حرکات ضعیف آن نیز همراه است. دلیل تاثیر واریکوسل بر ناباروری کاملا واضح نیست اما تئوری هایی در مورد آن وجود دارد .

شناخته شده ترین تئوری این است که خون تجمع یافته، موجب افزایش دما در کیسه بیضه و بیضه ها خواهد شد و همین عامل  منجر به آسیب به اسپرم ها می شود .

دیگر تئوری این است که جریان ضعیف خون منجر به افزایش سطح سموم می شود که کاهش سلامت اسپرم ها را بدنبال خواهد داشت .

دیگر تئوری بیان میدارد که افزایش فشار در کیسه بیضه موجب صدمه به اسپرم ها خواهد شد. اکسیژن رسانی ضعیف به بیضه ها نیز یکی دیگر از این تئوری های مطرح شده می باشد.

 

منبع : لینک


دانلود + ادامه مطلب

آپشن مسیر شغلی لینکدین قابلیت جدید اضافه شده به این پلتفرم

لینکدین مسیر شغلی شما را از روی تاریخ هایی که عنوان های شغلی مختلفی داشته اید تشخیص می دهد.

با این آپشن جدید ممکن است لازم باشد تا دوباره پروفایلتان را بروز رسانی کنید و مطمئن شوید که آیا همه تجربیات کاری شما به درستی نمایش داده می شود؟

این قابلیت جدید فعلا فقط در امریکا رونمایی شده است و رونمایی جهانی آن به زودی انجام خواهد گرفت . این یک فرصت خوب برای کاربران است تا مسیر شغلی خود را با دقت و به صورت خلاصه در پروفایل وارد کنند و ان را بروز رسانی کنند.

اما کاربرانی که می خواهند برخی از نقش های خود را بیشتر هایلایت کنند توصیه لینکدین به آن ها آوردن این موارد در بخش Summary است این کار باعث خاص شدن آن نقش خواهد شد.

همانطور که اشاره شده آپشن جدید یک بروزرسانی مفید است که به درستی پیشرفت شغلی شما را برای بازدیدکنندگان از پروفایلتان نشان می دهد.

در وبلاگ آموزش تخصصی انزلی تیچ آموزش های مربوط به لینکدین را میخوانید.

منبع: Social Media Today


دانلود + ادامه مطلب

چرا زنان دچار بی میلی جنسی می شوند؟ » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

صحبت در مورد میل جنسی زنان، هنوز قبیح محسوب می شود. از زمانی که ویاگرا پا به عرصه ی ظهور گذاشت، میل و عملکرد جنسی مردان تبدیل به یک موضوع مکرر در رسانه های جمعی و مشاوره های پزشکی شد.

چرا زنان دچار بی میلی جنسی می شوند؟

اما این مطلب در مورد زنان صدق نکرد و این موضوع همچنان به صورت یک مسئله ی خاموش ادامه یافت.

بی میل جنسی در زنان دلایل مختلفی دارد. در واقع فاکتورهای پیچیده ی روانشناسی و فیزیکی در کار است. اگر مشکلی در این فاکتورها ایجاد شود، میل جنسی را به طور عمیقی تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه ی این مقاله به برخی از دلایل بی میلی جنسی در زنان اشاره شده است.

۱- استرس و اضطراب

استرس شغلی، مشکلات خانوادگی و اضطراب همه بر روی میل جنسی زنان تاثیر می گذارند به ویژه اگر همه ی این مشکلات با احساس خستگی و عدم انرژی جسمی یا روحی همراه باشد، دیگر هیچ جایی برای لذت بردن از وقایع وجود ندارد.

انگیزه اغلب تحت تاثیر استرس قرار می گیرد و این انگیزه است که انسان را به انجام کارهای عادی همچون رابطه ی جنسی تشویق می کند. وقتی افراد مضطرب و نگرانند، افکار به سمت آنها هجوم می آورند.

مشکلات روحی شدید دیگر همچون افسردگی موجب از دست رفتن میل جنسی در زنان و مردان می شود. این مشکل در مردان خود را با اختلال نعوظ و در زنان خود را با بی میلی و عدم انگیختگی نشان می دهد.

۲- هورمون ها

ابعاد روانشناختی میل جنسی زنان تحت کنترل هورمون ها قرار دارد. هورمون های زنانه ی استروژن و پروژسترون و عدم تعادل این دو نقش مهمی در میل جنسی زنان دارد. هر گونه تغییر در هورمون ها در طول قاعدگی، شیردهی، زایمان و برداشتن رحم موجب اختلال در بدن می شود.

۱۵ درصد از افرادی که در دوران یائسگی قرار دارند، دچار اختلالات میل جنسی می شوند. داروهای هورمونی مثل قرص های پیشگیری از بارداری، تزریق پروژسترون و برخی از پیوندها نیز به همین ترتیب بر روی میل جنسی تاثیر می گذارند.

یکی از هورمون هایی که در مورد میل جنسی زنان می توان در مورد آن صحبت کرد، هورمون مردانه ی تستوسترون است. شاید برایتان عجیب به نظر برسد، اما زنان باید کمی از این هورمون مردانه را در بدن خود داشته باشند. این هورمون به افزایش میل جنسی و پاسخ جنسی در برانگیختگی کمک می کند.

مقداری از تستوسترون در تخمدان زنان ساخته می شود، بنابراین برداشتن تخمدان اثر مهمی بر روی کاهش میل جنسی خواهد داشت. تولید تستوسترون در زنان، صرف نظر از زمان یائسگی آنها از چهل سالگی به بعد کاهش می یابد که کاهش میل جنسی را به همراه دارد.

۳- دلایل فیزیکی دیگر

عوارض جانبی برخی از داروها همچون داروهای ضد افسردگی، ضد فشار خون و داروهای صرع، موجب کاهش میل جنسی می شوند. برخی از بیماری ها همچون تیروئید، بیماری قلبی و دیابت نیز بر روی کاهش میل جنسی موثرند.

چه گزینه های درمانی وجود دارند؟

با در نظر گرفتن تفاسیر بالا، درمان بی میلی جنسی کار مشکلی است. گاهی با شناخت دلیل این بی میلی می توان به درمان آن کمک کرد مثلا می توان قرص های ضد بارداری را حذف و یا شرایط سلامت روحی را افزایش داد. باید با این حقیقت آشنا شوید که این تنها یک مشکل نیست و درمان ممکن است به یک بهبود نسبی منتهی شود.

تستوسترون درمانی برای درمان بی میلی جنسی به ویژه در زمان یائسگی بسیار مفید است. البته مجوز این کار باید توسط متخصصانی که در کلینیک های هورمونی و یائسگی کار می کنند، صادر شود.

 

 

سکسولوژیست

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

افکار جنسی مردان » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

چرا این فکرها گاهی به سراغمان می آید؟ آیا تعداد دفعاتی که زنان و مردان به افکار جنسی فکر می کنند یکسان است؟ چگونه می توانید این فکرها را از خود دور کنید؟ کافی است چند لحظه وقت خود را به ما بدهید تا جواب تمام این سوالات را پیدا کنید.

افکار جنسی مردان

۷۵ درصد مردم از خیالات جنسی لذت می‌برند و تحریک می‌شوند.نیمی از مردها و ۲۰ درصد خانم‌ها حداقل روزی یکبار به رابطه جنسی فکر می‌کنند.پسرهای دبیرستانی روزی هفت بار و دخترهای دبیرستانی روزی چهار بار فکرهای جنسی به سرشان می‌زند. نیمی از این افکار علتی خارجی دارند.

۸۵ درصد پسرها و ۷۰ درصد دخترها هنگام خود ارضایی خیالپردازی می‌کنند.این خیالات اکثرا درباره یک دوست، آشنا و یا کسی است که تازه ملاقات شده یا در یک فیلم دیده شده هستند.اما معمولا هیچکس حتی با نزدیک‌ترین دوستش در این باره حرفی نمی‌زند.بعضی از این خیالات حتی برای خود فرد هم ناراحت‌کننده هستند.بعضی آدم‌ها حتی به‌خاطر این افکار احساس گناه می‌کنند.

برخی دیگر نیز اصلا چنین فکرهایی نمی‌کنند چون فکر را با عمل برابر می‌دانند.البته به‌ندرت کسی این افکار را یک مشکل روانی تلقی می‌کند.گاهی این افکار مفید واقع می‌شوند چون اعتماد به‌ نفس را افزایش و تنش‌ها را کاهش می‌دهند.اکثر صاحبنظران این افکار را ناهنجار تلقی نمی‌کنند.

داشتن افکار جنسی لزوما به معنای میل جنسی و میل به وقوع آنها نیست.افکار جنسی زن‌ها و مردها شبیه است گرچه زن‌ها بیشتر موقعیت‌های عاشقانه و مردها قسمت‌هایی از بدن زن‌ها را تصور می‌کنند.گاهی هم این تصورات کاملا غیرعادی هستند (مثل رابطه جنسی وسط زمین فوتبال!) .همه دوست دارند خودشان را مطلوب و مقبول تصور کنند. همه دنبال چیزهای نو هستند.

البته این افکار اغلب هیچ شباهتی به واقعیت ندارند. خانمی را می‌شناسمکه در خیالش با یکی از هنرپیشه‌های معروف همبستر می‌شد.یکی از افکار جنسی رایج، دیدن همبستر شدن با دیگران است.یک فکر عجیب هم که رایج است، تصور تجاوز است.۱۰ درصد زن‌ها خیال جنسی مورد علاقه‌شان رابطه جنسی به زور است.البته یادتان باشد که خیال با آرزو برابر نیست.

اگر زنی در خیالش مورد تجاوز قرار گرفتن را تصور می‌کند به این معنا نیست که دوست دارد مورد آزار قرار بگیرد، می‌خواهد جذاب باشد،خودش پاپیش نگذارد و مسئول اتفاقی که می‌افتد نباشد.بعضی‌ها بدون هیچ دلیل مشخصی، درد کشیدن را سکسی می‌دانند.در خیال و گاهی در واقعیت رابطه جنسی با قدرت، انکار مسئولیت و خشم همراه است.

اگر افکار ناراحت‌کننده جنسی به شکل وسواس فکری درآیند، خطرناک بوده و نیاز به درمان دارند درغیر این صورت، مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

سکسولوژیست

 

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب