انزلی تیچ

انزلی تیچ

خبر خوان اتوماتیک

تمامی مطالب این سایت به صورت خودکار از دیگر سایت های قانونی و رسمی ایران جمع آموری می‌گردد.
مرامنامه


زوج درمانگری برای مشکلات جنسی » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

 

کیفیت رابطه­ زوجین، خاستگاه بسیاری از مشکلات جنسی است. فقدان ارتباط مناسب، روابط خصمانه، ناتوانی در آشکارسازی و مبادله­ عواطف از مشخصات زوج‌هایی است که از اختلالات روابط جنسی در رنج هستند. 

درمان مشکلات جنسی

باورها و نگرش­‌های نادرست

باورها و تصورات نادرست زن و مرد از کارکردهای جنسی یکدیگر، از علل عمده­ تهدیدکننده­ روابط جنسی زوجین به شمار می­‌رود. اینکه مرد در هر شرایطی باید بتواند رابطه جنسی برقرار کند، ارضا شدن فقط حق مرد و تمکین جنسی فقط از تکالیف زن است، عشق‌ورزی منحصر به دوران عقد و نامزدی است،

مشابه بودن سیر تحرک جنسی زن و مرد، روابط جنسی فرع زندگی و بقیه­ مسائل زندگی مانند کار و تربیت فرزند، اصل زندگی مشترک است، خلاصه دانستن روابط جنسی زن و شوهر به نزدیکی، استفاده زن یا شوهر از روابط جنسی به عنوان حربه­‌ای برای قدرت‌نمایی یا انتقام‌گیری، همگی از جمله مواردی محسوب می­‌شود که در کشور ما رایج هستند و به روابط جنسی پویا، منظم و رضایت‌بخش زوجین آسیب می­‌زنند.

در سلسله مراتب راهکارهای درمانی، در یک فرآیند سنجش مستمر، درمانگر از شیوه­‌های متعددی استفاده می­‌کند که به معرفی مختصر آنها می­‌پردازیم.

گفتگوی دوجانبه

زوجین ترغیب می­‌شوند تا موضوع مشخصی را انتخاب کنند و با هدف حل مشکل با شیوه­‌های مثبت به گفتگو بپردازند؛ تغییر گله­‌ها و شکایت­‌ها به خواسته­‌ها و ساده­‌سازی خواسته­‌ها. به عنوان مثال هنگامی که زن از اینکه شوهرش دیر به خانه می­‌آید، نگران می­‌شود و با شکوه و شکایت به این رفتار شوهر واکنش نشان می­‌دهد،

برای حل این مشکل پیشنهاد می­‌شود زمان بازگشت به منزل مشخص شود. شوهر سعی کند در آن زمان به خانه بازگردد و در صورت تأخیر زن را پیشتر مطلع سازد. در مقابل، زن هم سعی کند پس از آمدن شوهر به منزل از او به گرمی استقبال کند و در مورد زمان، بحثی نکند.

ارتباط آموزی

از زوجین خواسته می­‌شود تا به گونه­‌ای ساده، باز، مثبت و سازنده با هم ارتباط برقرار کنند و به آنچه دیگری می­‌گوید، دقیقاً گوش فرادهند. آنها ترغیب می­‌شوند که زمان­‌هایی را برای گفتگو با یکدیگر انتخاب کنند. این گفتگوها باعث می­‌شود الگوهای ارتباطی کناره‌گیری و سکوت تغییر کند.

پرسش صریح و مستقیم از همسر به جای گمانه‌زنی و ذهن‌خوانی، از تکنیک­‌های مهم است. ناتوانی در برقراری ارتباط از مشخصه­‌های همسرانی است که از مشکلات جنسی رنج می­‌برند .

بحث و بازی نقش

بعضی زوج‌­ها بیش از اندازه نسبت به هم مؤدب و رسمی هستند. این وضعیت بازدارنده، گاه به ضرر زندگی جنسی آنها تمام می­‌شود. در چنین شرایطی، آغاز کردن تحریکات جنسی برای مردی که نگران واکنش انتقادی همسرش باشد، بسیار دشوار خواهد بود و معمولاً در پاسخ به انتقادگری­‌های زن و خواسته­‌های جنسی او، به سکوت و کناره‌گیری متوسل می­‌شود.

حذف این نوع بازداری­‌ها و ایجاد فضای مطلوب و مهیج برای گرم کردن زندگی و روابط جنسی ضروری است. درمانگر به زوجین کمک می­‌کند تا موضوعی را انتخاب کنند و درباره­ آن بحث کنند و بازداری را کنار بگذارند. نظم و نظافت مربوط به اتاق پذیرایی، آشپزخانه، توالت، صدای تلویزیون و… می­‌تواند موضوع بحث قرار گیرد.

همسر غیرفعال­‌تر ترغیب می­‌شود تا به طور جدی بحث کند. در مواردی که مشکل برقراری چنین ارتباطی جدی­‌تر باشد و زوجین نتوانند با یکدیگر بحث کنند، بازی نقش وارونه پیشنهاد می­‌شود.

در این بازی نقش، از زوجین خواسته می­‌شود که هر یک نقش دیگری را در بحث بر سر موضوع مورد نظر اجرا کند. پس از حدود پنج دقیقه، نقش‌­زدایی می­‌شود و هر یک به نقش اصلی خود باز می­‌گردند تا بگویند از نظر دیگری چه آموخته­‌اند.

سکسولوژیست

 

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

کودکان عقب مانده و سوء رفتار جنسی » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

سوء استفاده جنسی از کودکان عقب مانده بازتاب گسترده‌ای دارد، بسیاری از این آزارها بر قشری تحمیل می‌شود که به دلیل ناتوانی‌های متعدد قادر به دفاع از خود نیستند.

کودکان عقب مانده و سوء رفتار جنسی

آزار جنسی شامل هر گونه فعالیت جنسی با کودک پیش از سنی است که بتواند رضایت قانونی داشته باشد. هنگامی بحث آزار جنسی مطرح می‌شود که کودک توسط یک فرد بزرگسال یا دو کودک زیر ۱۸ سال- با اختلاف سنی حداقل ۶ سال- با هم درگیر فعالیت جنسی شوند و کودک آنقدر رشد نکرده باشد که ماهیت عمل جنسی را درک نماید و بتواند رضایت دهد.

آزار جنسی شامل نوازش کردن اندام جنسی کودک، آمیزش، زنای با محارم، تجاوز، لواط، عورت‌نمایی به کودک، بهره‌کشی تجاری و جنسی از طریق خودفروشی یا نشان دادن و تولید فیلم‌های پورن است.

مطالعات حاکی از آن است که شیوع سوءاستفاده جنسی در کودکان عقب‌مانده ذهنی یا سایر کودکان دارای ناتوانی ذهنی، بیش از کودکان عادی است. سوءاستفاده جنسی از این افراد به دفعات مکرر اتفاق می‌افتد و تداوم این مسأله به شرایط جامعه، محل سکونت، مشکلات مراقبت‌کننده‌ها و دیگر تأمین‌کننده‌ها، خانواده، همسالان افراد عقب‌مانده و دیگر آشنایان این کودکان بستگی دارد.

عواملی که باعث افزایش خطر قربانی شدن و در معرض سوءاستفاده جنسی قرار گرفتن کودکان عقب‌مانده ذهنی می‌شود، عبارتند:

علت مورد سوء استفاده قرار گرفتن کودکان عقب مانده

بی‌اطلاعی این افراد از دانش جنسی
فقدان آموزش جنسی
وابستگی طولانی فیزیکی و عاطفی به بزرگسالان
نقص کلامی و توانایی‌های اجتماعی
فقدان آگاهی از مهارت‌های جلوگیری از سوءاستفاده جنسی

مباحث فرهنگی، جامعه و واکنش خانواده عقب‌مانده ذهنی نیز خطر سوءاستفاده جنسی را افزایش می‌دهد. تصورات اشتباهی که در مورد مسائل جنسی در این افراد مطرح می‌شود، خطر بالقوه سوءاستفاده جنسی و استثمار جنسی در آنان را افزایش می‌دهد.

مطالعات نشان داده است که سطح آگاهی جنسی افراد عقب‌مانده ذهنی پایین‌تر از افراد غیرعقب‌مانده است؛ در حالی که ممکن است با توجه به سطح عقب‌ماندگی این افراد، آنان به تفاوت‌های جنسی آگاه باشند. عقب‌ماندگان ذهنی اغلب در مورد اندام‌های داخلی، بارداری، جلوگیری از بارداری، بیماری‌های مقاربتی، هم‌جنس‌بازی و نازایی آگاهی کمی دارند.

محدودیت اطلاعات جنسی ایشان به چند علت است: اول اینکه این افراد به دلیل مشکل در برقراری ارتباط و مهارت‌های کلامی، در مورد پرسش پیرامون مسائل جنسی محدودیت دارند. به علاوه، فقدان توانایی خواندن باعث عدم توانایی در استفاده از کتاب‌ها و مجلات به عنوان منابع اطلاعاتی می‌شود.

از سویی اگر فرصت‌های آموزشی ویژه در مدارس مطرح شوند، در مدارس ویژه افراد ناتوان ذهنی به علت جداسازی‌ها معمولاً آموزش‌های مناسب صورت نمی‌پذیرد.

سؤالی که برای والدین و مراقبین این کودکان مطرح می‌شود، این است که چرا کودکان با ناتوانی ذهنی ممکن است بیشتر در معرض کودک‌آزاری و غفلت قرار گیرند؟ دلایلی در این مورد مطرح شده است که برخی از آنها عبارتند از:

کودکان با ناتوانی یادگیری از اطلاعات کمتری در مورد امنیت خود و پیشگیری از آزار جنسی برخوردارند.
به علت نارسایی‌های هوشی، قدرت تشخیص رفتارهای عادی از سوءاستفاده‌گری را ندارند.
به علت ضعف در ارتباط با دیگران نمی‌توانند مشکل خود را آشکار کنند و به دیگران اطلاع دهند.
کودکان عقب‌مانده معمولاً مراقبان متعددی را در زندگی تجربه می‌کنند و این موضوع، احتمال کودک‌آزاری را افزایش می‌دهد.
به علت نیاموختن مهارت‌های کاهش خطر و نقص در قضاوت، در معرض خطر بیشتری برای سوءاستفاده و آزار جنسی قرار می‌گیرند.
فشار روانی بر والدین این کودکان زیاد است؛ لذا ممکن است که احتمال رابطه پرتنش والد-کودک بیشتر باشد.
آکادمی آسیب‌شناسی مرضی کودکان آمریکا به منظور پیشگیری از به وجود آمدن اذیت و آزارهایی که برای کودکان ناتوان ذهنی وجود دارد، مراحلی را به والدین و مراقبین کودک پیشنهاد می‌کند که در زیر مشاهده می‌فرمایید:

به کودک در مورد حریم خصوصی بدن خود آموزش دهید.

هر زمان که فرزندتان تلاش می‌کند که با شما گفتگو کند، به حرف‌های وی گوش فرادهید.همیشه برای فرزندتان وقت و توجه کافی داشته باشید و سعی کنید با مشاور و درمانگران در این زمینه مشورت کنید.بدانید که فرزندتان با چه کسانی اوقات خود را می‌گذراند و مراقب باشید که فرزندتان با بزرگسالان و دوستان بزرگ‌تر از خود در مکان‌های ناشناخته و دور همراهی نکند.

همیشه سعی کنید که بدون اعلان قبلی، به فرزندتان و مراقب یا دوست او سرکشی کنید و در مورد ملاقات‌هایی که فرزندتان با دوستان خود دارد، از او سؤال کنید.با فرزندتان در مورد مشکلاتی که در مورد سوءاستفاده‌های جنسی وجود دارد، صحبت کنید تا بتواند آگاهی‌های لازم را در خانه به دست آوند.

 

سکسولوژیست

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

استراتژی هایی برای مشکلات جنسی کودکان پیش دبستانی » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

مشکلات جنسی کودکان برای والدین هشدار دهند و نگران کننده است.

استراتژی هایی برای مشکلات جنسی کودکان پیش دبستانی

زیرا با این رفتارها ممکن است شما احساس شرمساری کنید  و از همه بدتر ممکن است این رفتارها منشأ بسیاری از اضطراب ها برایتان شود که مبادا او مورد سوء استفاده جنسی قرار گیرد.بنابراین، اگر کودکتان با چنین مشکلی روبروست نگران باشید ولی وحشت زده نشوید در عوض برنامه ای صحیح برای حل این مشکل ترتیب دهید.

خودتان را درباره رشد جنسی تجهیز کرده و آموزش دهید:

اولین گام برای کمک به رفع مشکلات جنسی کودکتان این است که درباره رشد جنسی اطلاعاتی کسب کنید. مثلاً اگر دست زدن به اندام جنسی توسط کودک در سه سالگی طبیعی است در ۱۳ سالگی نیست.بنابراین سعی کنید درباره سن مناسب رشد جنسی کودک پیش دبستانی تان اطلاعاتی بدست آورید این کار به شما کمک خواهد کرد که دریابید آیا کودکتان رشد نرمالی داشته است یا خیر؟!

رفتار پسندیده را به کودک آموزش دهید:

کودکان چیزی درباره حفظ خود، شرم جنسی یا مرزهای بدن نمی دانند مگر اینکه به آنها آموزش دهید. بنابراین، لازم است که والدین رفتارهایی را که پسندیده است را به او آموزش داده و رفتارهای ناپسند را منع کنند.کودکان باید چیزهایی دربارۀ بدن خودشان آموزش ببینند و باید تفاوت میان نوازش خوب و نوازش بد را یاد بگیرند.

شما همچنین باید با مطالعه و یا شرکت در کارگاهها یاد بگیرید که به کودکتان آموزش دهید که چگونه وقتی از نوازش های کسی احساس خوبی نداشت از خود دفاع کرده و در این شرایط چه عملی انجام دهد. بنابراین، هرچه شما بیشتر به او درباره مراقبت از خود اطلاعات دهید کمک بیشتری به او کرده اید. کودکان باید اطلاعات جنسی در حد سن خود داشته باشند.

مثلاً اگر او پرسید کودک از کجا آمده نه خیالپردازی کنید و نه همه جزئیات را برایش شرح دهید . بلکه در حد سن او فقط بگویید که «یک سلول یا دانه از بدن بابا با یک سلول از بدن مامان ترکیب می شود و در دل مامان بزرگ شده و تبدیل به بچه می شود.»

همچنین کودکان باید اطلاعاتی درباره جنس مخالف بدست آورند چون در هر صورت بنابر اقتضای سنشان کنجکاوی می کنند.بنابراین، سعی کنید در این موارد با کودکتان مکالمه های آزاد داشته باشید تا او نیز با شما احساس راحتی کرده و اگر لازم شد از شما کمک بخواهد.

این قوانین خانگی هم برای رعایت حد و مرزهای مناسب وضع کنید: “مثلاً قبل از وارد شدن به اتاق اول در بزن و اگر به تو اجازه داده شد وارد اتاق شو”، یا “در یک زمان فقط یک نفر به دستشویی می رود و در دستشویی بسته است”.

بهتر است شما لیستی از قوانین خانگی را در این باره تهیه کرده و با همکاری کودک آنها را اجرا کنید ولی از آنجایی که این قوانین برای کودکان پیش دبستانی است بهتر است در هر دوره بیشتر از ۳ یا ۴ بند در قانونتان نباشد. چون اجرایی شدنش برای کودک سخت می شود. زیرا کودکان در این سن توانایی های حافظه ای شان محدون است.

پاسخ به مشکلات جنسی کودکان :

وقتی رفتارهای جنسی ناشایست اتفاق می افتد مهم است که شما روشی که او احساس شرمساری نکند به او پاسخ دهید. مثلا ًاگر کودک ۶ ساله تان در مغازه شلوارش را پایین کشید. بدون اینکه او را سرزنش کرده و یا سرش فریاد بکشید به او یاد آور شوید که «این کار در یک مکان عمومی کار پسندیده ای نیست و ما فقط وقتی به دستشویی یا حمام می رویم شلوارمان را در می آوریم.»

سعی کنید به کودکتان درباره تفاوت میان رفتارهای عمومی و رفتارهای خصوصی آموزش دهید. با او به آرامی صحبت کنید و از کلمات یا جملاتی که او در احساس شرمساری ایجاد می کند بپرهیزید، زیرا این کار هم باعث می شود که تصویر او از بدنش یا خود پنداره ذهنی از خودش بد یا همراه با شرمساری باشد وهم اینکه او برای مطرح کردن مسائلش در آینده با شما به مشکل برخورد.

به علامات هشداردهنده مشکلات جدی تر توجه کنید:

نشانه هایی مثل:

رفتار جنسی که به لحاظ رشدی طبیعی نیست، مثلاً کودک پیش دبستانی که در بازی، اندام های جنسی دوستش را می بوسد.
رفتار جنسی اجباری: مثلاً یک کودک با اجبار یا تهدید دوستش را به یک بازی جنسی دعوت کند.
رفتار جنسی وسواسی، مثلاً شما رفتار جنسی مناسبی را به کودکتان آموزش می دهید و او ساعت ها و روزها ذهنش درگیر آن رفتار جنسی می شود و مدام در خلوت خودش آن را تمرین می کند بایستی مورد بررسی های بیشتر قرار گیرد.
رفتار جنسی که در زندگی کودک اختلال ایجاد می کند:اگر رفتار طرد رابطه دوستانه را در کودکتان می بینید مثل اینکه کودک تمایلی به رفتن به خانه دوستش ندارد یا برای این کار گریه می کند و اضطراب دارد. همچنین بایستی رفتارهای امتناعی که در طی آن کودک از رفتن به مدرسه و آموزش دیدن اجتناب می کند مورد بررسی های دقتیق تر قرار گیرد.

رفتار جنسی که نشان دهنده درک بلوغ جنسی است: پرچم قرمز را باید برای رفتارهایی بالا گرفت که در آن کودک بیشتر از سن خود چیزهایی را می داند یا رفتارهایی بروز می دهد. مثلاً کودک پیش دبستانی که رفتارهایی شبیه آمیزش جنسی از خود بروز می دهد.

دلایل مشکلات جنسی کودکان :

دلایل متعددی وجود دارد. برخی کودکان نمی دانند که آن رفتار جنسی پسندیده نیست
برخی کودکان ممکن است در معرض سوء استفاده جنسی بوده و رفتار جنسی نامناسب بروز دهند.
یا بسیاری از کودکان با تماشای برنامه ها و فیلم های تلویزیونی نامناسب با سنشان به اعمال جنسی بپردازند.
برخی کودکان هم در معرض تماس جنسی با دوستانشان هستند کودکان بزرگتر ممکن است جوک های جنسی بگویند یا تصاویری در این رابطه به کودک نشان دهند.
اگر رفتارهای جنسی کودکتان شما را خیلی نگران کرده است به یک روانشناس متخصص مراجعه کنید.

 

سکسولوژیست

 

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

فواید طلایی رسیدن به ارگاسم » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

 

رسیدن به ارگاسم جنسی به معنی دست یافتن به اوج لذت جنسی از راه های صحیح (رابطه با همسر) است و در خود ارضایی چنین حالتی به وجود نخواهد آمد. این احساس فوق العاده سبب اتفاقات بسیار خوب و همچنین درمان بعضی درد ها می شود.

medical daily در گزارش اخیر خود به برخی از امراضی که می‌توان با ارگاسم درمانی با آن‌ها مقابله کرد، پرداخته است، که در این مطلب به شرح آنها می پردازیم.

مواد شیمیایی طبیعی مانند دوپامین، اندورفین و سروتونین با آزاد شدن به هنگام ارگاسم وارد جریان خون می‌شوند که، احساس‌های خوشایند و تسکین دهنده مانند شادی، سرخ شدن، گرما و خواب آلودگی را ایجاد می‌کنند. آستانه تحمل درد در طول ارگاسم افزایش می‌یابد که، ما را برای توقف درد آماده درد می‌کند. رابطه جنسی با همسرتان نه تنها لذت بخش است، بلکه به کم کردن دردها و ناراحتی‌های متداول زندگی کمک می‌کند.

medical daily در گزارش اخیر خود به برخی از امراضی که می‌توان با ارگاسم درمانی با آن‌ها مقابله کرد، پرداخته است، که این امراض عبارتند از:

انقباض‌های دوره پیش از قاعدگی

پیش از ارگاسم در زنان، رحم ریلکس‌تر است، اما در لحظه اوج رابطه جنسی جریان خون افزایش می‌یابد که این کار به تسکین انقباض‌ها کمک می‌کند. ماهیچه‌های رحم در طول ارگاسم منقبض می‌شوند، و در این حال مواد شیمیایی را در مغز آزاد می‌کنند که به عنوان تسکین دهنده طبیعی درد عمل می‌کند.

سر درد

بر اساس مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۳،  ارگاسم می‌تواند درد میگرنی یا سردردهای خوشه‌ای را تسکین دهد. محققان می‌گویند، موقعیت قرارگیری بدن شما در آمیزش جنسی مهم نیست، اما لازم است برای آرام شدن دردتان به ارگاسم کامل برسید.

سکسکه

پیش از آنکه یک قاشق کره بادام زمینی بخورید، یا با حرکتی احمقانه خودتان را بترسانید، بدانید بهترین گزینه برای رفع سکسکه برقراری رابطه جنسی با همسرتان و رسیدن به ارگاسم است. مطالعات نشان داده است، لحظه انزال در مردان در زمان هم آغوشی و تحریک عصب واژنی در زنان که در سکس انجام می‌شود، سکسکه را رفع می‌کند.

 

 

 

سکسولوژیست

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

بی میلی جنسی در روابط زوجین چگونه شکل میگیرد و چه عواملی در بروز آن تاثیر می گذاردو موجب کاهش تمایل زوجین به برقراری رابطه جنسی می شوند با چه راه حل هایی می توان آن را درمان کرد؟

برای بسیاری از همسران، اوایل ازدواج یک دوران رویایی است. این را وقتی به زبان می آورند که چندی از روزگارشان گذشته باشد و گذر ایام، کم یا زیاد، حرارت زندگی شان را کم کرده باشد. همین موقع است که حسرت سرایی ها سر باز می کنند و دو نفر برای دوام آوردن در برابر تندباد کاستی ها، به خاطره آن روزهای طلایی پناه می برند؛ زمانی که هر وقت میلی بود و دست نیازی، «نه»ای در کار نبود.

اجابت همیشگی درخواست های جنسی یکدیگر یکی از به یاد ماندنی ترین اتفاقات آن روزهاست که اگر نگوییم به طور ناگزیر اما به هر حال در طی فرآیند بلندمدت زندگی زناشویی، با موانع و دست اندازهایی مواجه می شود. طرد جنسی از جانب شریک زندگی، کسی که قرار بوده صمیمی ترین و نزدیک ترین فرد دنیا باشد، یکی از تلخ ترین تجربیات همسران است که متاسفانه معمولا بعد از گذشت چند سال کم کم به زندگی زناشویی راه پیدا می کند؛ اما چه عواملی در تبدیل شیرینی آن روزها به تلخی این روزها موثرند؟!

وقتی بر خلاف عادت گذشته، زنی درخواست جنسی شوهرش را و یا شوهری درخواست جنسی زنش را قبول نمی کند و یا آن را به وقتی دیگر موکول می کند، برای چسباندن برچسب اختلال به او نباید عجله کرد، چه بسا دلایلی پشت این امتناع ناگهانی وجود داشته باشد که زوج طرد شده، خود بتواند با شناسایی و رتق و فتق به موقع آن ها زندگی زناشویی را به حالت مطلوب معمول در آورد. در ادامه به این دلایل پرداخته می شود.

۱- کم توجهی به تدارک مقدمات رابطه

کسی نمی داند این تصور که برای برقراری رابطه زناشویی، فقط زمان و مکانی لازم است، از کجا آمده، اما واقعیت این است که رابطه جنسی که یکی از پیچیده ترین و پررمز و رازترین روابط انسانی است، برای به ثمر نشستن به چیزی بیش از این ها نیاز دارد.

اگر با کمی اغماض، این چیز را همان «پیش نوازش» معروف بنامیم، باید این را هم اضافه کنیم که این کار می بایست از ساعت ها قبل از برقراری رابطه آغاز شده باشد و اگر هم ابراز عشق و علاقه نسبت به همسر بدانیمش، باز هم باید خیلی پیش از رابطه جنسی شروع شده باشد. بنابراین شوهری که می خواهد در ساعات پایانی روز با خانمش رابطه برقرار کند، باید از صبح با رفتارهای کلامی و غیرکلامی خود به تدریج وی را برای زمان مقرر آماده کرده باشد.

در گذشته، عقیده بر این بود که احساس صمیمیت در پاسخ مثبت زنان به درخواست های جنسی شوهرانشان، بیش از پاسخ دهی مثبت مردان به درخواست زنانشان موثر است؛ اما امروزه بر نیاز هر دو جنس یعنی اظهار عاطفه تاکید می شود. اگر این ابراز صمیمیت نباشد یا کافی نباشد به طرد جنسی از سوی زوج مقابل منجر می شود.

احساس دوست داشته شدن و مورد علاقه همسر بودن مهم ترین مقدمه رابطه جنسی است. شاید به همین دلیل است که متخصصین امور جنسی، ذهن را قدرتمندترین عضو جنسی بدن می شناسند.

یکی دیگر از مقدمات مهمی که باید فراهم شود، اطمینان از رضایت بخش بودن ارتباط بین فردی با همسر است. یعنی که اگر اختلاف، رنجش، خشم و یا تعارضی با همسر یا یکی دیگر از اعضای خانواده، وارد ارتباطات زوجین شده باشد، باید تا قبل از زمانی که برای رابطه جنسی در نظر گرفته شده حل و فصل شود. بر این نکته مهم تاکید می کنیم که نباید مسائل درست قبل از زمان هم بستر شدن مطرح شوند، بلکه باید از مدتی قبل برای آن ها فکری کرد.

۲– آگاهی ناکافی از انتظارات همسر

رابطه جنسی با همسر، شامل انتظارات بعضا متفاوت زوجین از همدیگر است. انتظاراتی که اگر از سوی یکی از زوجین برآورده نشوند، احتمال پس زدن رابطه را در دیگری افزایش می دهند.

انتظار تنوع در رفتار جنسی: یکنواختی آفت رابطه جنسی است چرا که این نوع رابطه مانند رابطه های دیگر نیاز به تنوع دارد. گاهی انتظاری که زوج طردکننده از طرف درخواست کننده دارد، به سادگی ایجاد تغییر در شیوه های برقراری رابطه، مکان یا زمان آن است. ایجاد این تغییرات، گرچه شاید هم به عنوان یک شیوه بلندمدت چندان به کار زوجین نیاید، اما به عنوان یک رفتار جدید به امتحان کردنش می ارزد.

انتظار حفظ استقلال جنسی: گاهی اوقات علت پس زدن درخواست همسر، خطری است که طرف طردکننده نسبت به استقلال جنسی خود احساس می کند. به این صورت که زوج دریافت کننده درخواست برای انتخاب این که چه وقت و چه میزان رابطه داشته باشد احساس آزادی و اختیار نمی کند. در نتیجه هرچقدر درخواست کننده برای نزدیکی به او بیشتر تلاش می کند، با قدرت بیشتری او را پس می زند.

انتظار اولویت دادن به رابطه جنسی: برای بعضی از زنان و مردان مهم است که اولویت دادن همسرشان به رابطه جنسی را به چشم خود ببینند. برای مثال خانمی که شوهرش در دفعات قبل به دلایلی مثل کار درخواست او را به وقتی دیگر موکول کرده، به خاطر عدم اطمینان از میزان اهمیت و معنای رابطه برای مرد، احتمالا درخواست او را در خواهد کرد.

انتظارات متفاوت در تعداد دفعات رابطه: یکی از علت های پس زدن درخواست جنسی همسر می تواند احساس نیاز کمتر فرد طردکننده باشد. این در حالی است که طرف مقابل به دلیل احساس نیاز بیشتر و نیز نبود آگاهی کافی از انتظارات و نیازهای دیگری، پس زده شده و دچار سرخوردگی و احساس بی کفایتی می شود.

انتظارات متفاوت در زمان بندی برقراری رابطه: این مورد درباره زنان که از زمان بندی مشخصی برخوردارند، اهمیت بیشتری پیدا می کند. البته همه زنان یک الگوی یکسان زمانی ندارند.

 انتظار گیرنده بودن: این نیز یکی از مواردی است که می تواند به پس زدن درخواست جنسی همسر منجر شود. به این ترتیب که اگر زوج درخواست کننده به جای این که رابطه جنسی را یک مشارکت برد- برد بداند، با نگرش گرفتن لذت به آن بنگرد، خاطره خوبی از خود در ذهن همسرش به جا نگذاشته و احتمال مثبت شدن پاسخ وی به درخواست های بعدی خود را کاهش می دهد.

برای مثال مردی که به محض رسیدن خودش به ارگاسم و بدون توجه به زمانی که زن برای رسیدن به این مرحله نیاز دارد، رابطه را تمام شده می بیند و یا بعد از رابطه از پس نوازش غفلت می کند، شانس زیادی برای اجابت درخواست های بعدی خود نخواهد داشت.

۳- عوامل تهدیدکننده سلامت روان زوج طردکننده

گاهی اوقات، پس زدن درخواست جنسی همسر، به دلیلی غیرجنسی و غیرعاطفی اتفاق می افتد و آن زمانی است که زوج طردکننده با گرفتاری های سلامتر وان دست به گریبان باشد. برای مثال همسری که افسرده شده، حوصله رابطه جنسی را نخواهد داشت. یا کسی که اضطراب دارد یا به وسواس مبتلا شده، به راحتی تن به رابطه نمی دهد. عزت نفس کم و تصور بدنی ضعیف نیز دو عاملی هستند که پذیرش رابطه جنسی را به خصوص از سوی زنان کاهش می دهند.

۴– خستگی

با این که این مورد هم برای زنان قابل استناد است و هم برای مردان، اما به دلیل نیاز بیشتر زنان به خواب و نیز اشتغال بدون فراغت آن ها به خانه داری و تربیت و درس فرزندان، در مورد زنان بیشتر مورد تاکید قرار می گیرد.

۵– استرس های شغلی

این مورد به خصوص برای کسانی که تمامیت طلبند و یا موقعیت شغلی را با احساس خود ارزشمندی شان مساوی می بینند، مانع مهمی به شمار می رود. استرس ناشی از احساس عدم امنیت شغلی نیز از مواردی است که حتی در بستر نیز فرد را ترک نخواهدکرد. معلوم است که کسی که درگیر این گونه افکار استرس آمیز است دل و دماغی برای برقراری رابطه جنسی با همسرش نخواهدداشت.

چه طور کمتر نه بشنویم؟

این چند راهکار برای پیشگیری از پس زده شدن توسط همسر را امتحان کنید.

اولویت بدهید: رابطه جنسی با همسر را در اولویت های زندگی تان قرار دهید و این مهم را برای او عینی کنید.

پیش نوازش یادتان نرود: از تدارک مقدمات عاطفی و ارتباطی غفلت نکنید. هرچه مقدمات بهتر، احتمال قبول درخواست شما بیشتر!

انتظارتان را بگویید: درباره انتظارات جنسی خود در ابعاد مختلف با همسرتان گفت و گو کنید. البته شاید در نگاه اول کار آسانی به نظر نیاید اما سختی آن در برابر تبعات ناگفته ماندنش، به مثابه تحمل تلخی دارو در برابر سینه پهلو کردن است.

تحت فشارش نگذارید: در آغاز، حین و پایان رابطه، طوری رفتار کنید که احساس استقلال و آزادی همسرتان را تقویت کند و در هیچ مرحله ای به هیچ وجه او را تحت فشار نگذارید.

با همسرتان همدلی کنید: اگر همسرتان به دلیل علاقه ای که به شغلش دارد، از رابطه با شما کم می گذارد، به جای این که شغل او را هووی خود ببینید، سعی کنید اطلاعاتتان را در آن زمینه افرایش دهید و گوی سبقت را از رقیب بربایید.

استرس همسرتان را کم کنید: به هر نحوی که می توانید استرس، خستگی و فرسودگی همسرتان را کم کنید. برای مثال  اگر ممکن است، بعضی از کارهای خانه را به عهده بگیرید. مثلا خواباندن بچه ها، قصه گفتن برای آن ها، پخت و پز یا شستن ظرف ها را نوبتی کنید. یا اگر امکانات مالی خانواده اجازه می دهد، کسی را برای کمک به انجام امور خانه استخدام کنید. کمک به افزایش درآمد خانواده و قناعت نیز از راه هایی است که می تواند مفید باشد.

ریلکس باشید: فنون ریلکسیشن را یاد بگیرید و با همسرتان آن را انجام دهید. می توانید این روش ها را به تدارک مقدمات اضافه کنید.

رابطه جنسی تعامل معنادار است: افق دید خود را نسبت به رابطه جنسی وسعت ببخشید. رابطه جنسی یک «داد» یا «ستد» نیست، بلکه داد و ستدی متقابل، عاشقانه و معنادار است.

خاطره های روزهای خوب را زنده کنید: به جاهایی بروید که آن ایام پاتوق خلوت های عاشقانه دو نفره تان بود، حرف های آن روزهایتان را مرور کنید و دوباره آن ها را نثار هم کنید. وقتی زنده شدن محبت را در دلتان احساس کردید، برای اجابت بی درنگ درخواست های جنسی یکدیگر تلاش کنید؛ درست مثل آن روزها.

 

سکسولوژیست

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

فرزند دختر میخواهید یا پسر؟ » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

برخی فرزند دختر می خواهند و تمایل دارند نوزادشان دختر باشد برنامه ریزی قبل از بارداری در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و بهتر است به تغذیه و زمان نزدیکی خود را در این زمینه تنظیم کنند و با مشورت پزشک و انجام برخی آزمایشاتن قبل از بارداری به دخترشدن فرزندشان کمک کنند توصیه های بیشتر را در ادامه مطلب برایتان آورده ایم .

ممکن است که شما هم مانند بسیاری از پدر و مادرهای دیگر، چند فرزند پسر داشته باشید و الان یک دختر کوچولو می خواهید تا برای او لباس های دخترانه قشنگ بخرید یا حتی ممکن است که فقط یک فرزند دختر بخواهید. در هر حال این مقاله با ۱۰ نکته و ترفند به شما در تعیین جنسیت نوزاد دختر در بارداری کمک می کند.

نکته: یش از آن که به ادامه مطلب برویم، لازم است که این نکته را یادآور شویم که ابا این که برخی از نکات معرفی شده در این مقاله، گاهی اوقات نتیجه بخش بوده اند، اما این به معنی تضمین این روش ها در تعیین جنسیت نوزاد نیست.

تعیین جنسیت نوزاد دختر در بارداری

زمان تخمک گذاری خود را مشخص کنید

تنها راه برای اینکه از زمان تخمک گذاری خود مطمئن شوید این است که زمان های تخم گذاری تان را ثبت و یادداشت کنید. بسیاری از پزشکان و بیشتر خانم ها، زمان باروری تخمک را به صورت یک چرخه ۲۸ روزه در نظر می گیرند که در تخمک گذاری در روز چهاردهم انجام می شود. به راحتی می توان گفت که این موضوع برای بسیاری از خانم ها درست نیست و فقط برای درصد خیلی کمی از خانم ها صدق می کند. چرخه باروری بیشتر خانم ها از ۲۱ تا ۳۵ روز متغیر است و زمان تخمک گذاری نیز متفاوت است. بهترین روش برای تعیین زمان تخمک گذاری این است که چرخه خودتان را ثبت و یادداشت کنید. روش های زیادی برای ثبت زمان باروری تان وود دارد اما بهترین و کاملترین روش این است که روزانه دمای پایین تنه خود، غلظت مایع داخل واژن و میزان حساسیت آن منطقه را اندازه بگیرید.

نزدیک زمان تخمک گذاری یا بعد از آن زمان رابطه جنسی نداشته باشید

سعی کنید که در روز چهارن، سوم یا دوم یش از تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید. نباید نزدیک به روز تخمک گذاری یا کمی بعد از تخمک گذاری مقاربت داشته باشید. دلیل این موضوع این است که مدارکی وجود دارد که نشان می دهد که اسپرم های مولد مرد کوچک و ضعیف هستند و اگر محیط آماده باشد، به سرعت به تخمک می رسند و آن را بارور می کنند. این در حالی است که اسرم مولد زن قوی تر اما آهسته تر است. اگر چند روز قبل از تخمک گذاری مقاربت داشته باشید، احتمال اینکه اسپرم مرد پیش از رسیدن به تخمک بمیرد، بیشتر است و در عوض اسپرم زن که مقاوم تر است، پیروز می شود و باروری را انجام می دهد. همچنین باید ۳ یا چهار روز بعد از تخمک گذاری صبر کنید و سپس رابطه جنسی داشته باشید، چراکه نمی خواهید اسپرم های مرد را وارد محیط رحم کنید.

سبزیجات برای دخترها

مدارکی وجود دارد که نشان می دهد رژیم های اسیدی برخلاف رژیم های قلیایی برای دختردار شدن در بارداری بسیار مناسب تر است. اسپرم مرد در محیط های اسیدی در بارور کردن تخمک پیروز نمی شود بنابراین خوردن غذاهایی که سرشار از کلسیم، منیزیم یا غذاهایی مانند پرتقال ، لبنیات ، سبزیجات مانند اسفناج و بروکلی ، بلغور ، انواع دانه های خوراکی ، آجیل ها، ماست ، پنیر ، بادام ، انواع تت ها مانند توت فرنگی، تمشک و قره قاط و دوری از الکل و مصرف مقدار بسیار کم نمک و کافئین بدن شما را ایدی تر می کند و برای اسپرم مرد محیطی نامناسب تر خواهد بود. این رژیم در دانشگاه ماستریکت هلند آزمایش شد و در ۸۰ درصد مواقع نتیجه موفقیت آمیز داشت. از خوردن غذاهای پرنمک مانند ماهی کولی ، زیتون ، گوشت نمک سود و دیگر گوشت های فرآوری شده و غذاهای حاوی کربوهیدرات مانند نان و کلوچه ها خودداری کنید.

رابطه جنسی عمیق نداشته باشید

پوزیشنی که در هنگام مقاربت انتخاب می کنید تاثیر مستقیمی در جنسیت فرزند شما دارد. به این معنی است که از آن جایی که اسپرم مرد سریع و ضضعیف است، بهترین پوزیشن برای تعیین جنسیت نوزاد دختر، وضعیتی در رابطه جنسی است که در آن اسپرم مرد دیرتر به تخمک برسد و در زمانی که این مسافت را طی می کند این اسپرم بمیرد. رو در رو، قاشقی و خانم در بالا از جمله این پوزیشن ها هستند. وضعیت رو در رو اسپرم را در معرض هانه واژن قرار می دهد که محیطی بسیار اسیدی است و مسافتی طولانی را برای رسیدن به رحم مهیا می کند. در این وضعیت اسپرم مولد زن که آهسته تر و قوی تر است در این مسابقه با اسپرم مرد پیروز می شود. در هر دو وضعیت قاشقی و خانم در بالا، اسپرم ها مجبور هستند که برخلاف نیروی گرانش حرکت کنند. به طور کلی هر پوزیشنی که در آن مقاربت عمیق انجام نمی شود، احتمال تعیین جنسیت نوزاد دختر را بیشتر می کند.

با ارگاسم خداحافظی کنید

متاسفانه اینطور گفته می شود که ترکیباتی که در دیواره رحم و ورودی رحم تولید می شود، اسپرم را به سمت رحم و تخمک ها هدایت می کند و نهایتا باعث می شود که احتمال تعیین جنسیت فرزند پسر بیشتر شود. برای دختردار شدن بهتر است که خانم ها به ارگاسم نرسند تا کمک بیشتری برای اسپرم های مرد فراهم نشود.

شوهر خود را پیش از رابطه جنسی گرم کنید

مدارکی موجود است که می گوید گرما تاثیر منفی روی اسپرم های مولد مرد دارد. پس شوهرتان را پیش از رابطه جنسی به یک حمام آب گرم بفرستید تا شانس دخترها برای پیروزی با اسپرم های مرد بیشتر شود.

شوهرتان شورت کوتاه  (همان شورت هفتی) بپوشد

اگر شوهرتان شورت کوتاه نمی پوشد از او بخواهید که از این نوع شورت ها استفاده کند. هرچه قدر آلت تناسلی مرد به بدن او نزدیک تر باشد، آن منطقه گرم تر می شود و شانس اسپرم های زن بیشتر می شود.

شکلات زیاد بخورید

بعضی خانم ها و خرافات بر این باورند که خوردن غذاهای شیرین بدن شما را برای دختردار شدن آماده تر می کند.

از تقویم قمری چینی ها استفاده کنید

این تقویم بر اساس سن مادر و ماه قمری زمان مناسب برای رابطه جنسی و مقاربت را تعیین می کند. عده ای هستند که بر روی این تقویم و نتیجه بخش بودن آن قسم می خورند.

وضعیت ماه و فصل ها را بررسی کنید

یک تئوری وجود دارد که می گوید انتخاب جنسیت نوزاد از وضعیت ماه و یون های مثبت و منفی موجود در هوا تاثیر می پذیرد. عقدیده دارند که دختردار شدن در وضعیت ماه جدید و در فصول بهار و زمستان امکان پذیرتر است به این دلیل که تعیین جنسیت نوزاد دختر در یون های منفی بهتر انجام می شود. معمولا امید بر این است که دختردار شدن در وضعیت ماه جدید (وضعیتی که در آن ماه جدید است تا روز قبل از ماه کامل) و فصل بهار و تابستان محتمل تر است.

آیا نکات بالا نتیجه بخش بودند؟ علمی یا عملی هیچکس نمی داند. اما از این مطمئن هستیم که رعایت هریک از این نکات، بامزه و هیجان انگیز است.

 

سکسولوژیست

 

 

 

 

 

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

چگونه در میانسالی رابطه زناشویی خوبی داشته باشیم » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

هیچ زن و یا مرد بالای ۵۰ سالی وجود ندارد که معتقد باشد زندگی جنسی او نسبت به زمانی که ۲۰ ساله بوده تغییری نکرده است. ممکن است زندگی جنسی او بهتر و یا بد‌تر شده باشد. اما در هر صورت زندگی جنسی وی تغییر کرده است.

جامعه معمولاً اهمیت بسیار زیادی برای جوانان قائل است و به همین دلیل خود به خود این تصور غلط که افراد مسن علاقه‌ای به برقراری رابطه جنسی ندارند، به وجود می‌آید. مردم هم که به طور طبیعی عادت دارند هر چیزی را که جامعه به خوردشان می‌دهد، بپذیرند، به همین دلیل در میانسالی از برقراری رابطه جنسی دست می‌کشند

.

عوامل تاثیر گذار بر رابطه جنسی در میانسالی

همانطور که بدن انسان با افزایش سن تغییر می‌کند، تمایل جنسی فرد نیز تغییر می‌کند. این تغییرات فیزیکی معمولا در هر دو جنس مرد و زن به صورت کاهش سطح هورمون‌ها و همچنین تغییر در گردش خون و سیستم عصبی است. این تغییرات معمولا منجر به بروز مشکلات جنسی از جمله اختلال در نعوظ در مردان و خشکی واژن در زنان می‌شود. در حال حاضر برای این مشکلات جنسی و یا مشکلات جنسی مشابه درمان‌های متعددی وجود دارد. شواهد نشان داده است که گاهی اوقات افزایش سن با کاهش اعتماد به نفس در روابط جنسی همراه است. تقریبا تمام افراد، تغییراتی از این دست را تجربه می‌کنند. اما این قضیه در اغلب افراد مسن پایانی برای زندگی جنسی آن‌ها نخواهد بود.

هر دو عامل جسمی و روحی می‌توانند در زندگی جنسی افراد مسن تاثیر منفی بگذارد. گاهی اوقات این دو عامل با هم ترکیب شده و باعث از هم گسیختگی روابط زوجین می‌شود و همچنین موانعی را به وجود می‌آورند که می‌توانند باعث بروز اختلالات جنسی و روانی شود. اما این مشکلات، مشکلاتی قابل حل هستند و شما نباید بقیه زندگی خود را با آن‌ها سپری کنید. روش‌های درمانی زیادی وجود دارند که به شما در بهبود مشکلات جسمی و روحی و ارتقای زندگی جنسی کمک می‌کنند.

چه باید کرد

مشاوره و تکنیک‌های خود درمانی روانی می‌توانند در بهبود روابط به شما کمک کنند. با تغییر مسیر تفکر خود از معایب به محاسن، می‌توانید دوباره اعتماد به نفس و جذابیت سابق خود را به دست بیاورید. فکر کنید و ببینید چه چیزی در جوانی باعث جذابیت شما می‌شده است. صمیمی بودن چهره‌تان یا رنگ چشم‌ها و یا خنده‌های زیبایتان؟ به احتمال زیاد این ویژگی‌ها هنوز در شما وجود دارند و می‌توانند شما را جذاب کنند. هنگام رابطه جنسی سعی کنید تمرکز خود را بر روی لذت بردن معطوف کنید. این قضیه به شما کمک می‌کند که اعتماد به نفس خود را بازیابید. رابطه جنسی لذت بخش اغلب بر روی یک رابطه عاطفی مستحکم استوار است، لذا تنها داشتن یک اندام عالی و بدن کامل، نمی‌تواند تضمینی بر لذت بخش بودن رابطه جنسی باشد. داشتن یک تصویر ذهنی منفی از بدن و اندامتان اغلب در خود اندامتان ریشه نداشته و دارای ریشه‌های روانی است. شکست‌های شغلی و یا سایر شکست‌ها در زندگی می‌توانند به احساس ناامیدی و افسردگی منجر شوند که هر دو مورد می‌توانند منجر به کاهش میل جنسی شوند.

تاثیربیماری های جنسی مردانه

در مردان، حملات دوره‌ای ناتوانی جنسی می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس آن‌ها شود. در واقع علت این قضیه مهم نیست. مهم این است که داشتن یک تصویر ذهنی ضعیف از خودتان می‌تواند اثرات مخربی بر روی زندگی جنسی شما داشته باشد. زمانی که اضطراب ناشی از تصور عدم توانایی عملکرد مناسب جنسی به وجود می‌آید می‌تواند مانند یک مارپیچ رو به پایین عمل کند و باعث بروز مشکلات جنسی شود که همین قضیه باعث کاهش اعتماد به نفس بیشتر شما شده و همین روند ادامه می‌یابد و شکست در رابطه جنسی و کاهش اعتماد به نفس همدیگر را تشدید می‌کنند. درمان این مشکل تا حد بسیار زیادی به شناسایی منشا آن بستگی دارد.

بسیاری از تغیرات جسمانی که با افزایش سن به وجود می‌آیند اثرات قابل توجهی را بر روی اندام‌های جنسی و سیکل‌های جنسی به وجود می‌آورد. به همین خاطر رابطه جنسی و رابطه عاشقانه یک زوج ۷۰ ساله قاعدتا با یک زوج ۲۰ ساله تفاوت‌های بسیاری دارد. این قضیه الزاما چیز بدی نیست. تجربه بیشتر، موانع کمتر و درک عمیق‌تر از نیازهای همسرتان در این سن می‌تواند کمبود‌های ناشی از افزایش سن را جبران کند. تغییرات جسمانی‌ای که با افزایش سن ایجاد می‌شوند می‌توانند باعث به وجود آمدن یک سبک جدید و رضایت بخش در رابطه جنسی و رابطه عاشقانه شما شود.

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی تولید استروژن و تستوسترون در بدن زن پایین می‌آید، میل جنسی نیز کاهش پیدا می‌کند. اما حتی در این صورت هم هنوز می‌توانید روابط جنسی کاملاً رضایت بخشی داشته باشید. اگر مشکلتان فقدان یا کاهش میل جنسی است، حتی باوجود داشتن بهترین و جذاب‌ترین همسر برای خودتان، باید با پزشک خود درمورد هورمون درمانی مشورت کنید و درمورد فواید و خطرات احتمالی آن سؤال کنید.

ذهن؛ مهمترترین اندام جنسی

این مسئله را نیز به خاطر داشته باشید که ذهن مهم‌ترین و موثر‌ترین اندام جنسی شماست و به خصوص در سنین میانسالی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. خیلی از خانم‌های میانسال زندگی جنسی بسیار خوب و رضایت بخشی دارند و از آن لذت می‌برند. نگران حامله شدن یا داشتن فرزندان کوچک خود که نیاز به مراقبت دارند نیستند و این مسئله می‌تواند محرک خوبی برای میل جنسی باشد. وقتی از ذهنتان برای کمک به تقویت میل جنسی خود استفاده کنید، مطمئن باشید که معجزه می‌کند.

روابط جنسی در سالمندان

امروزه دیگر سالمندان این باور نادرست را که «رابطه جنسی فقط برای جوانان است و افراد مسن به آن نیازی ندارند» باور ندارند. طی یک آمارگیری در آمریکا نتایج جالبی به دست آمد:

امروزه ۵ نفر از هر ۶ نفر مخالف این قضیه هستند که «رابطه جنسی فقط برای افراد جوان است». شش نفر از ۱۰ نفر نیز اعلام کردند که رابطه جنسی نقش مهمی در داشتن رابطه خوب بین زوجین بازی می‌کند. تنها ۱۰ درصد بزرگسالان اعلام کردند که از رابطه جنسی لذت نمی‌برند و تنها ۱۲ درصد آن‌ها عقیده داشتند که حتی اگر دیگر هیچگونه رابطه جنسی نداشته باشند باز می‌توانند یک زندگی کاملا شاد و خوب را داشته باشند.

 

سکسولوژیست

 

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

تعریف و کارکرد کیسه بیضه » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

 

کار اصلی کیسه بیضه حفظ درجه حرارت بیضه ها است که باید کمتر از بقیه بدن باشد.دمای کیسه بیضه باید در مورد ۳۵-۳۶ درجه سانتیگراد (۹۵-۹۶.۸ درجه فارنهایت) باشد، یعنی ۱-۲ درجه سانتیگراد زیر دمای طبیعی بدن از ۳۷ درجه سانتیگراد باشد

کیسه بیضه های مرد ها یک کیسه پوستی است که در پائین اندام تناسلی قرار دارد و معمولا ً دربردارنده دو بیضه است. کیسه بیضه ها پوشیده از مو و دارای برآمدگی های ریز روی سطح پوست است که بستگی دارد به غده های عرق و غده های چربی که در زیر پوست قابل دیدن هستند.

اندازه کیسه بیضه ها پیوسته کم و زیاد می شود تا از بیضه ها و کارکردهای آنها محافظت شود. بیضه ها به یک گرمای ۳۴ درجه نیاز دارند تا بتوانند کار کنند و برای برآوردن این نیاز، پوست کیسه بیضه ها جمع می شود و یا بزرگتر می شود. می توان گفت که هرگاه هوای محیط پیرامون سرد باشد، کیسه بیضه ها جمع می شود زیرا در آن هنگام بیضه ها به گرمای بیشتری نیاز دارند و آن گرما را از دیگر اندام ها می گیرند و هرگاه هوای محیط پیرامون گرم باشد، کیسه بیضه ها بزرگتر می شود.

بیضه ها دو تا عضو شبیه به تخم مرغ هستند و در درون کیسه بیضه ها قرار دارند و منی (اسپرم) مرد در آنجا تولید می شود. هورمون های جنسی که بر رشد مرد و میل جنسی وی تأثیر دارند نیز در بیضه ها تولید می شوند.

 

سکسولوژیست

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

تفاوت احساسات جنسی در روابط میان آقایان و خانم ها » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

دوستی میان بانوان چگونه است استحکام و دوام دوستی میان آن ها به چه صورت می باشد خانم ها در اینگونه روابط چگونه اند و تفاوت رابطه در میان بانوان با رابطه در میان آقایان به چه صورت می باشد

زن ها معمولأ حتی در صمیمانه ترین روابط, در درون با هم بیشتر رقیب هستند تا دوست. در بعضی از دوستی ها این احساس رقابت تحت کنترل است ولی در بیشتر مواقع دیر یا زود غول حسادت بیرون آمده و جنگ تمام عیار آغاز می شود.

در روابط مردانه کمتر حسادت وجود دارد و اگر دلخوری پیش بیاید مردها یکدیگر را راحت تر می بخشند و مسئله را فراموش میکنند در حالیکه زنها بر .سر مسئله ای جزیی تا آخر عمر دیگر حاظر نیستند یکدیگر را ببینند

مردها کمتر در دوستی خیانت میکنند یعنی با همسر رابطه پنهانی پیدا نمی کنند در صورتیکه این مورد در دوستی دخترها بسیار رایج است و خیلی از دوستیها و ازدواجها بخاطر رابطه عاشقانه بین شوهر و دوست صمیمی زن بهم می خورد و چه زندگی ها که منجر به طلاق میشود .

مردها اسرار یکدیگر را بهتر نگه میدارند حتی اگر با هم اختلاف هم پیدا کنند هیچوقت اسرار دوستشان را لو نمیدهند. در صورتیکه زنها حتی در زمانیکه ادعای دوستی هم دارند این احتمال وجود دارد که اسرار دوستشان را به دیگران بگویند چه برسد که دلخوری هم پیدا شود آن وقت است که همه چیز را بر ملا میکنند و آبروی یکدیگر را تا آنجا که میتوانند از بین می برند .

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب

برخی واکنش ها و رفتارهای جنسی در سنین پایین » اندرولوژیست و سکسولوژیست انزلی تیچ، درمان ناتوانی جنسی مردان

 

از چه سنینی  اطفال شروع به کنجکاوی در زمینه رفتارهای جنسی می کنند!

دکتر در کارگاه آموزش مربیان پیش دبستانی که شنبه ۳ مرداد ماه با همکاری اداره سلامت معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ ، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و دپارتمان پرستاری کودکان و مراقبت ویژه نوزادان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، پدر و مادر را خط مقدم تربیت و مربی کودک را نفر سوم در تربیت دانست.وی با تاکید بر جنسی بودن انسان ها از تولد تا زمان مرگ گفت: مغز مهم ترین ارگان جنسی است و تمام انسان ها با مهم ترین ارگان جنسی به دنیا می آیند. خداوند انسان را موجودی جنسی آفریده است و از زمانی که مغزش شروع به کار می کند تا زمانی که کار می کند، جنسی است. از آنجایی که مغز یک بار و به طور کامل در دوران جنینی شکل می گیرد ؛ بنابراین باید از صفر سالگی برنامه تربیتی برای آن داشته باشیم.

عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: هر بچه ای اول از مغز دستور می گیرد و بعد از تجربه جنسی و رفتار بزرگسالان مدیریت کردن رفتار را می آموزد. رفتارهای جنسی کودکان از همان آغاز شکل می گیرد و پدر و مادر و مربی مسئول هستند که به رشد ابعاد بیولوژیکی اش جهت دهند.

این سکسولوژیست با طرح سئوال “آیا بچه ای که در آغوش شما می آید و پوست شما را لمس می کند؛ دچار انحراف شده است؟” گفت: واکنش محیطی و مهم تر از همه حضور مادر، تماس پوستی و چشمی باعث می شود که سنسورهای جنسی به مغز بچه پیام دهد که همه چیز خوب است و حس لذت فراهم شود. باید مسیر لذت بچه تکمیل شود و این ارتباط نورونی برقرار و کامل شود.

وی با اشاره به ابراز محبت کودکان به مربیان پیش دبستانی گفت: مربی باید یادش باشد که مادر بچه نیست و نباید اجازه دهند که این رابطه ادامه پیدا کند. آنها باید قادر به تمام کردن این ارتباط باشند. آنچه ما را دچار نگرانی می کند تکرار یک رفتار است.

او همچنین بر لزوم آموزش حریم خصوصی و فرق آشنا و غریبه به کودکان از سه سالگی به بعد تاکید کرد.

دکتر خود تحریکی را از شایع ترین رفتارهای جنسی دانست و آغاز آن را از ۴ ماهگی به بعد عنوان کرد: خودتحریکی در بازه زمانی سه تا شش ماهگی خودش را نشان می دهد.

 

سکسولوژیست

اندرولوژیست


دانلود + ادامه مطلب